“Portugal je ispao iz UEFA Lige nacija 2020-21 nakon poraza od Francuske 1-0 na stadionu Estadio de Luz, jer je N'Golo Kante udarcem doveo svjetske prvake u polufinale.”

UEFA Liga nacija 2020-21: Francuska je šokirala odbrambeni pobjednik Portugal Iskoristivši gol u drugom poluvremenu N'Golo Kantea u Lisabonu za plasman u polufinale Nacionalne lige koja je u toku. Francuska je dominirala na početku, ali nije uspela da pronađe zadnji deo mreže. Anthony Martial se približio brojnim događajima u prvom poluvremenu, ali mu je posljednji dodir izmakao.

Zajedno sa napadom u 54. minuti, Kante je prekinuo gol sušu kada je postigao svoj drugi globalni gol - i prvi od 2016. godine.

Trijumf Francuske je takođe pretpostavio vrhunski tim A3 sa 13 poena iz pet utakmica. Portugal — koji je bio u odličnoj formi — izgubio je tek drugu utakmicu od Svjetskog prvenstva 2018.

Selektor Francuske Didier Deschamps rekao je:

“Portugal je jedan od najjačih timova i to je, naravno, jedan od naših najboljih nastupa u posljednje vrijeme.”

“Zaslužili smo pobjedu i ispunili smo cilj da završimo na vrhu. Veoma sam zadovoljan igračima. Večeras su demonstrirali da je Francuska i dalje odličan tim - dodao je on.

Selektor Portugala Fernando Santos rekao je:

“Ne razumijem šta je pošlo po zlu u prvom poluvremenu, nije bilo baš ono što sam očekivao, ali to je bila moja dužnost.”

"Bili smo mnogo bolji u drugom poluvremenu, ali smo primili gol koji je riješio meč... imali smo tri ili četiri prilike za izjednačenje", dodao je on.

Cristiano Ronaldo flop performans:

Cristiano Ronaldo je postao veoma težak otkako je razbio barijeru od 100 golova kako bi se približio globalnom rekordu Ali Daeija svih vremena.

Mesečno je gađao protiv Španije i Francuske, propustio utakmicu Švedske od COVID-19, izašao je sa klupe i postigao gol protiv Andore sredinom sedmice, i još jednom je promašio iz Francuske.

Kapiten Portugala se vratio u postavu Seleccaa protiv svjetskog prvaka, ali je ostao frustriran zbog nedostatka jasnih prilika. Ali to nije bilo zbog nedostatka podrške. Ronaldo jednostavno nije mogao da se poveže sa nekoliko centaršuta jer su bili ili previsoki, ili nisu došli do njega u polju, dok ga je njegova hrabrost u setovima takođe napustila.

Kapiten Portugala je sada prošao skoro 450 minuta bez gola protiv Les Bluesa, što je loš rekord za nekoga od velikog rasta. Imaće još jednu priliku da izbriše anomaliju na Euru sledeće godine kada će se obe strane ponovo sastati pošto su i Francuska i Portugal izvučene u istu grupu. Ali za sada, Ronaldo se mora fokusirati na sljedeću utakmicu za Portugal.