"Portugalsko vypadlo z Ligy národů UEFA 2020-21 po porážce 1:0 s Francií na Estadio de Luz, když zásah N'Golo Kanteho posunul mistry světa do semifinále."

UEFA Nations League 2020-21: Francie šokovala bránící se vítěze Portugalsko Použití gólu N'Golo Kanteho z Lisabonu ve druhém poločase k postupu do semifinále probíhající Národní ligy. Francie dominovala v úvodu, ale nedokázala najít zadní část sítě. Anthony Martial se v prvním poločase přiblížil řadě událostí, ale poslední dotek mu unikal.

Společně s útokem v 54. minutě prolomil Kante své gólové sucho, když vstřelil svůj druhý globální gól – a svůj první od roku 2016.

Triumf pro Francii předpokládal i nejlepší tým A3 se 13 body z pěti zápasů. Portugalsko, které je ve skvělé formě, prohrálo teprve druhý zápas od mistrovství světa 2018.

Trenér Francie Didier Deschamps řekl:

"Portugalsko je jedním z nejsilnějších týmů a je to samozřejmě jeden z našich nejlepších výkonů v poslední době."

„Zasloužili jsme si vyhrát a splnili jsme svůj cíl skončit na prvním místě. S hráči jsem velmi spokojený. Dnes večer ukázali, že Francie je stále skvělý tým,“ dodal.

Trenér Portugalska Fernando Santos řekl:

"Nechápu, co se v prvním poločase pokazilo, nebylo to přesně to, co jsem očekával, ale byla to moje povinnost."

"Ve druhém poločase jsme byli mnohem lepší, ale inkasovali jsme gól, který zápas vyrovnal... měli jsme tři nebo čtyři příležitosti na vyrovnání," dodal.

Výkon Cristiana Ronalda na flopu:

Cesta je pro Cristiana Ronalda velmi obtížná od té doby, co prolomil hranici 100 gólů, aby se přiblížil celkovému světovému rekordu Ali Daei v střílení gólů.

Každý měsíc střílel proti Španělsku a Francii, od COVID-19 vynechal zápas se Švédskem, uprostřed týdne skóroval z lavičky proti Andoře a ještě jednou selhal z Francie.

Kapitán Portugalska byl zpět v sestavě Seleccao proti mistrům světa, ale byl frustrovaný kvůli nedostatku jasných příležitostí. To však nebylo pro nedostatek podpory. Ronaldo se s několika křížky prostě nedokázal spojit, protože byly buď příliš vysoké, nebo se k němu nedostaly v rámci oblasti, přičemž ho opustila i jeho zdatnost v rozehrávkách.

Kapitán Portugalska nyní proti Les Blues neskóroval téměř 450 minut, což je pro někoho takového slabého rekordu. Další šanci vymazat anomálii bude mít na příštím ročníku Eura, kdy se obě strany znovu setkají, protože Francie i Portugalsko byly vylosovány ve stejné skupině. Ale zatím se Ronaldo potřebuje soustředit na následující zápas s Portugalskem.