„Португал је испао из УЕФА Лиге нација 2020-21 након пораза од Француске са 1:0 на стадиону Естадио де Луз, пошто је Н'Голо Канте ударцем довео светске шампионе у полуфинале.

UЕФА Лига нација 2020-21: Француска је шокирала одбрамбени победник Португалију. Голом у другом полувремену Н'Голо Кантеа у Лисабону изборила се за полуфинале Националне лиге која је у току. Француска је доминирала на почетку, али није успела да нађе леђа. Ентони Марсијал се приближио великом броју догађаја у првом полувремену, али му је последњи додир избегао.

Заједно са нападом у 54. минуту, Канте је прекинуо своју голову сушу када је постигао свој други глобални гол — и први од 2016.

Тријумф за Француску је такође претпоставио врхунски тим А3 са 13 поена из пет утакмица. Португал — који је био у одличној форми — изгубио је тек другу утакмицу од Светског првенства 2018.

Селектор Француске Дидије Дешан рекао је:

„Португал је један од најјачих тимова и то је, наравно, један од наших најбољих наступа у последње време.

„Заслужили смо победу и испунили смо циљ да завршимо на врху. Веома сам задовољан играчима. Вечерас су показали да је Француска и даље сјајан тим", додао је он.

Селектор Португала Фернандо Сантос рекао је:

„Не разумем шта је пошло по злу у првом полувремену, није било баш оно што сам очекивао, али то је била моја дужност.

„Били смо много бољи у другом полувремену, али смо примили гол који је решио меч… имали смо три или четири прилике да изједначимо“, додао је он.

Учинак Кристијана Роналда на флопу:

Ово је постало веома тешко за Кристијана Роналда откако је разбио баријеру од 100 голова да би се приближио глобалном рекорду Али Даеија свих времена.

Месечно је гађао против Шпаније и Француске, пропустио утакмицу Шведске од ЦОВИД-19, изашао је са клупе и постигао гол против Андоре средином недеље, и још једном промашио из Француске.

Капитен Португала се вратио у поставу Селекаа против светског шампиона, али је остао фрустриран због недостатка јасних прилика. Али ово није било због недостатка подршке. Роналдо једноставно није могао да се повеже са неколико центаршута јер су били или превисоки, или нису стигли до њега у кругу, док га је његова храброст у сетовима такође напустила.

Капитен Португала је сада прошао скоро 450 минута без гола против Лес Блуеса, што је лош рекорд за некога од великог раста. Имаће још једну прилику да избрише аномалију на Еуру следеће године када ће се обе стране поново састати, пошто су и Француска и Португал извучене у исту групу. Али за сада, Роналдо треба да се фокусира на следећу утакмицу за Португал.